جلال غیاثوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نهاوند، اظهار داشت: شرکت تعاونی کشت و صنعت آناهیتا نهاوند که چند سالی است درزمینهٔ تولید و پرورش دام سبک و سنگین فعالیت می‌کند در چند سال اخیر با صادرات نزدیک به 13 هزار رأس دام به کشورهای عراق، عمان و کویت و کارآفرینی رتبه‌های خوبی را در استان و کشور کسب کرد.

وی اظهار داشت: شرکت تعاونی آناهیتا نهاوند با ارزآوری 10 میلیون دلاری در سال گذشته درزمینهٔ پرورش دام سبک و سنگین مانند گوسفند و گوساله پرواری فعالیت می‌کند و تاکنون برای بیش از 100 نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی کرده و امسال رتبه نخست ملی را کسب کرد.

غیاثوند افزود: بیش از 89 درصد از مردم نهاوند عضو انواع تعاونی‌ها هستند و در حال حاضر حدود 300 تعاونی در شهرستان ثبت‌شده که از این تعداد 146 مورد آن فعال هستند و بیش از 155 هزار نفر از مردم عضو این تعاونی‌ها می‌باشند.

غیاثوند عنوان کرد: به‌جز شرکت تعاونی کشت و صنعت آناهیتا شرکت کوثر خزل نهاوند نیز که درزمینهٔ خرید و انبار سیلوی گندم فعالیت می‌کند موفق به کسب رتبه برتر استان در جشنواره تعاونی‌ها شد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نهاوند بیان کرد: تعدادی از مسئولان اقلیم کردستان عراق در سفر به نهاوند به جر قرارداد با شرکت تعاونی آناهیتا با کارخانه روغن نهاوند نیز برای صادرات به عراق قرارداد بستند.

منبع:خبرگزاری تسنیم